اسباب بازی

همیشه عاشق این بچه هایی بودم که همیشه با خودشون یک عروسک/ پتو یا هر چیز دیگه ای دارند و بهشون ارامش میده. دلم میخواست بچه من هم همچین چیزی داشته باشه. بیشتر برام جالب بود چون خودم هیچ وقت همچین چیزی نداشتم و دوست داشتم این فرایند رو ببینم.

پسرک که به دنیا اومد، از همون اول تکلیف ما رو روشن کرد. پتو و عروسک که هیچ، حتی پستونک و شیشه شیر هم براش مهم نبود. با این که دو سال شیر مادر خورد خیلی راحت و بدون گریه و زاری از شیر گرفته شد. هر وقت به دلیلی لازم بود اسباب بازی مورد علاقه اش رو با خودم ببرم نمیدونستم باید چی رو انتخاب کنم.

کم کم به یک سنی رسید که دوست داشت موقع بیرون رفتن یک اسباب بازی با خودش ببره. موقع حاضر شدن میشنیدم که میگه:" اینو با خودم میارم!" و برای من مثل یک بازی هوش بود، میخواستم حدس بزنم این دفعه این افتخار نصیب کدوم اسباب بازی شده. و معمولا حدسهام درست نبود!

پسرک معمولا، نه اون هلی کوپتر جدید و پر زرق و برق، نه اون ماشین کنترلی و نه هیچ کدوم از چیزهایی که به نظر ما جالب بود رو انتخاب میکرد. یکی از محبوبترین ها یک تبلیغ بود که به شکل هواپیما بود. با داشتن چندین هواپیمای رنگ و وارنگ، اون یک تکه مقوا رو از همه بیشتر دوست داشت.

شنبه های مهد کودک روز اسباب بازیه (فکر هوشمندانه ایه، بچه ها بعد از دو روز خونه بودن همراه با اسباب بازی راحتتر میان مهد). فولکس واگن آبی که یک چرخش هم گم شده، هواپیمایی که یک بال نداره، همون هواپیمای کاغذی مورد اشاره و ... انتخابهای عجیب بچه ما از بین اسباب بازی هایی هستند که خودمون و اطرافیان با دفت و وسواس براش انتخاب می کنند.

حالا چی شد اینها رو تعریف کردم؟ یک کامنت خصوصی داشتم که در مورد اسباب بازی های مفید در سیسمونی سوال کرده بود. بذارید خودش انتخاب کنه. انتخابهای خودشون (که البته همیشه هم ارزون نیستند) رو بیشتر دوست دارند. فرصت انتخاب با ارزش ترین چیزیه که میشه توی سیسمونی بچه گذاشت!

/ 6 نظر / 5 بازدید
مامان خورشيد

چه جالب منهم همين مشكل رو با خورشيد دارم. هميشه برا مهمونيهاي مهم و جاهايي كه رودربايسي داشتم و يا ممكن بود اولين و آخرين باري باشه كه داريم ميريم. داغون ترين اسباب بازي ممكن رو انتخاب مي كنه و جالبه كه واقعا هم تو مهموني با افتخار باهاش بازي مي كنه و پزش رو مي ده.

مرجان

والبته اگر مادربزرگها بگذارند قدرت انتخابی باقی بماند. من همیشه دوست داشتم پسرم اول آرزوی داشتن دوچرخه و ... را بکند و برای رسیدن بهش تلاش کنه(کارهای خوب)و بعد جایزه و کادو برایش همان چیزیرا بخرم که آرزو داشته ولی همه اش نقش براب میشود وقتی مادربزرگهایش با هم کورس میگذارند و یکباره دوچرخه و موتور و سه چرخه و... لازم تا ده سالگیش رو براش میخرن.

لبخند

واقعا جمله فوق العاده ای بود: فرصت انتخاب با ارزش ترین چیزیه که میشه توی سیسمونی بچه گذاشت! کاش همه این را میفهمیدن و برای بی منت کردن آدم نمیگفتن پس چرخش کو؟ پس اسبش کو؟ و .....

ریسا

خیلی پست قشنگی بود

مریم مسیحا

پست جالب و اموزنده ایی بود ...دقیقا این احساس شما رو منم داشتم و خیلی زیاد دوست داشتم بچه ام گاهی با خودش یه عروسکی ...چیزی همراه داشته باشه ... بنظرم جالب بود ...تا اینکه چند ماه قبل تقریبا حول و حوش سه سالگی ..مسیحا خودش علاقه مند شد که بعضی از اسباب بازی هاشو با خودش بیاره مهمونی ...رستوران ...گردش ...پارک ... و بیشتر لوازم نجاری مثل چکش و ..آچار فرانسه .. اره و ..انتخاب میکنه :)) جالبه گاهی با همون لوازم ...میخوابه و بیدار میشه [نیشخند] واقعا حق انتخاب خیلی مهمه ...به عبارتی به بچه عزت نفس میده .. اگه ممکنه در مورد مهد کودک و انتخاب مهد کودک و اینکه مهد کودک خوب و ایده ال چه معیارهایی داره و حس خودتون و بچه بعد از رفتن به مهد چه بود و خلاصه هر چیزی که بتونه کمک کنه به ما مامانها ممنون میشم یه پست بذارید .[گل]

ما (من و گاهی بابا)

منم اصلا اسباب بازی نگرفتم البته بیشترش به این دلیل که خیلی ها هدیه اسباب بازی میارن !