لباس میپوشونم، پسرک با بلوزی که هنوز یکی از دستهاش رو نپوشیده یاد ساعت دیواری گوشه اتاق که مدتهاست اونجاست می افته، پوشوندن آستین باقیمونده فرایند مضحکی میشه چون اصرار داره بدونه بالای ساعت چیه؟

دیره. اصرار داره قبل از حرکت مسواک (به قول خودش وستات) بزنه.

بهش میگم کفشهات رو بپوش. بعد از چند دقیقه میبینم به جای کفش پوشیدن داره طرح های سنگ کف خونه رو بررسی میکنه.

موقع کفش پوشیدن دستهاش رو زده به کف کفش. باید دستهامون رو بشوریم ولی اصرار داره خودش صابون بریزه کف دستش و با چنان دقتی حباب های روی دستش رو نگاه میکنه که انگار تا حالا ندیده.....

دم در یادش می افته که میخواد هواپیمای آبی رو با خودش ببره. حالا باید دنبال هواپیما بگردیم.

دگمه آسانسور رو خودش باید بزنه، قبل از همه ما وارد بشه و اصرار داره چند ثانیه ای جلوی در آسانسور مکث کنه و بعد با صدای یک فاتح بپره توی اسانسور.

سوار ماشین میشیم: البته بعد از این که مراسم آیینی بازبینی پلاکهای ماشینهای توی پارکینگ انجام میشه.

 

 

من؟ من دو تا راه دارم. تمام این کارها رو با خنده و شادی انجام بدم و از دنیای سه ساله اش لذت ببرم، یا غر بزنم و نق بزنم و نهایتا جیغ بکشم.

و آخرش برای پسرک فرقی نداره. در هر صورت کار خودش رو میکنه، زل میزنه به ساعت دیواری، طرح های سنگ رو بررسی میکنه، با حبابهای توی دستش بازی میکنه، دنبال هواپیمای ابی (یا هر چیز عجیبی که یهو هوس کرده) میگرده، پلاکهای ماشینها رو (به قول خودش) میخونه. و من فقط میتونم باعث بشم همه این کارها رو با طعم تلخ تری انجام بده!

خوب این چه کاریه حالا؟ صبح وقتی با پسرک توی پارکینگ دویده باشم بهتر شروع میشه تا وقتی توی آسانسور براش موعظه کرده باشم!

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرجان

چه دنیای مشابهی دارن این سه ساله ها تو کل دنیای به این بزرگی با همه ی تفاوتاش! فک کنم اینهمه فرق ما ادما تو بزرگسالی خیلیش به همین انتخاب مامانا تو کودکی برمیگرده! افرین به انتخابت:*

نونا

آخ نگووووووووو که دلم خونه خواهر. ما هم همه این موارد رو بعلاوخ صد تا دیگه داریم هر روز. سعی هم می کنیم که صبحمون رو خوب شروع کنیم و لذت ببریم از سه سالگی کودکمون! آما!!!!!!! وقتی به دلیل همین لذت بردن صبحگاهی یک ساعتی دیر می رسیم سر کار و از همون دم در با اخم گره کرده حراست و بعد تو آسانسور با طعنه و کنایه همکارها و بعدترش تو دفتر رئیس محترم با هر حرف مفتی مواجه میشیم خود بخوان تا آخر ماجرای اون روز را. حیف که عمر لذتها و شادی کوتاه است!

مه

خوندم! تموم شد! حالا یک لیلا میشناسم که با نوشته هاش مثل منصوره و زهرا یک حس پنهان تو وجودم رو قلقلک میده...

مامان شنتیا

لذت بردم از نتیجه گیری ات..... ممنون بابت یادآوری...... امان از صبح هایی که ذهن آدم درگیر هزار گیر و گور زندگیست................

مه

لیلا جون شدیداً قلقلکیم اما تا وقتی‌ که تو وبلاگ‌های شمام! بعدش یادم میره تا پست بعدی![ابله]

مریم مامان باران

بدیش اینه که گاهی یادت میره که باید خونسرد باشی یا به هر دلیلی اندکی عصبی بودن کافیه تا جیغ هم بزنی و بعدش شرمسار بشی از خودت و بچت........... کلا میدونی که باهات خیلی موافقم.

ساراکورو

لذت ببر دوستم یاد ما هم بیار که باید لذت ببریم

مامن علی 88

ما هم همین طوریم و من همیشه سعی میکنم باهاش کنار بیام! اما زمان این اجازه رو نمیده که همیشه این طوری باشه!!!!

مامان علی 88

مامان علی 88 نه مامن!هههه

:)

سلام. اینجا کسی نظر منو می بینه؟ کسی خونه هست؟ راستش... دلم می خواد بدونم با خودت چقدر مهربونی؟مطمئنم اگه نتونم با خودم مهربون باشم نمی تونم با بچه ام باشم. به خودِ خودت چقدر اجازه میدی راحت باشه و هرکار دلش می خواد بکنه؟