حادثه مترقبه

تولد پسرم حادثه کاملا مترقبه‌ای بود که زندگی من را بیش از مقدار مورد انتظار از مسیر خارج کرد.

جواب یک کامنت

"ببخش عزیزم این حرف را میزنم اما یک سوال دارم حالا که با وجود نی نی از کارت و پیشرفت عقب افتادی دچار عذاب وجدان نمیشی؟ من خودم از بچه متنفرم و هرگز دوست ندارم بچه دار بشم.چه لزومی داره اینقدر وقت و انرژی بزارم برای یک انسان دیگه"

این کامنت یک دوست خوبه. احساس کردم خوبه جوابش رو یک کم طولانی تر بدم. راستش این "چه لزومی داره..." یک زمانی سوال و فلسفه من هم بود به همین دلیل درکش می کنم.

نمیدونم کدوم پستم این تصویر را ایجاد کرده که من از کار و پیشرفتم عقب افتادم. شاید سرعت پیشرفتم در بعضی زمینه ها کند شده باشه ولی همچنان سرعت حرکت و پیشرفت من از خیلی ها بیشتره. میخوام بگم که اگر واقعا آدم پیشرفت کردن و ترقی باشی بچه مانعت نمیشه. اولویت بندی ها رو تغییر میده اما جهت گیری رو نه. راستش الان حواشی و حساسیت های من در محیط کارم کم شده و تمرکز بیشتری بر روی اهدافم دارم. شاید فرصت کمتری داشته باشم ولی از اون فرصتها بهتر استفاده می کنم.

من هم فکر می کردم بچه دار شدن غیرضروری است: عشق من و همسرم برای پر کردن یک زندگی کافی بود. هنوز حرف برای گفتن با هم داشتیم و هنوز جاه طلبی های شغلی داشتیم و هنوز هزار رویا و ...

اما راستش الان از خودم میپرسم مگر من حق ندارم از زیبایی های زندگی لذت ببرم؟ مگر من به جرم این که مثلا درسخوان بودم باید از شادیهای بزرگ زندگی- از بزرگترین شادی های زندگی- محروم بشم؟ اصلا من کی و کجا تعهد دادم که زندگیم رو وقف علم یا کار یا هر چیز دیگه یا بکنم؟

امروز عصر پسرک رو بردم پارک. سوار کالسکه از روی پله ها پایین میومدیم و این پایین افتادن پسرک رو به قهقههه می انداخت. خنده اش انقدر شاد و بی دریغ و واقعی بود که همه بی اختیار نگاهش میکردند و لبخند می زندند. صدای خنده اش قلب و روح منو از ارامش پر میکرد. هیچ وقت در تمام زندگیم چنین احساسی رو تجربه نکردم و نخواهم کرد.

راستش رو بخواهی علی رغم این که در ظاهر من برای پسرک (یک آدم دیگه، به قول شما) وقت میذارم ولی در واقع اون داره برای من وقت میذاره: به من فرصت میده آدم بهتری بشم، آدم کاملتری بشم، آدم شادتری بشم.

من لایق این هستم که آدم بهتری بشم، آدم کاملتری بشم، آدم شادتری بشم.

 

پی نوشت. خانم Candan Ercetin یک خواننده ترک هستند که آهنگی دارند به اسم Melek. آهنگ مربوط به چندین سال قبل است. دیدن کلیپ را توصیه می کنم ، مخصوصا در کنار کسی که بتواند برایتان ترجمه کند. ترجمه اش روی کلیپ معنی دار است وگرنه خودم برایتان ترجمه میکردم.

+ ; ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱
comment نظرات ()